INFORMACE O BAREVNÝCH DIAMANTECH

Bez ohledu na odstín diamantu řadíme všechny barevné diamanty mezi vzácné, protože celosvětová produkce barevných diamantů tvoří pouze 0,1% objem z produkce všech diamantů.

V celém spektru tónů barevných diamantů ovšem existují ty vzácnější a naopak.  Celé hodnotové tabulce vévodí například modré, růžové a červené diamanty. Cena takto zbarvených diamantů několikanásobně převyšuje například cenu hnědých diamantů, které nejsou ani zdaleka, tak vzácné.

V současné době plné ekonomických zvratů a válečných konfliktů je pro investory vhodné najít bezpečnou a lehce přenosnou investici. Tyto kritéria certifikované barevné diamanty zcela splňují.

Oproti čirým diamantům mají přírodně zbarvené diamanty výrazně vyšší zhodnocení, jak se můžete přesvědčit v grafech na konci článku, ale díky nesčetnému množství barevných modifikací neexistuje a nemůže existovat žádný ceník, který by stanovil jejich hodnotu. Investor si hodnotu diamantu musí ověřit sám například porovnáním konkurenčních nabídek. Při obchodu s VVDiamonds.cz Vám veškeré transparentní podklady pro ověření ceny zajistíme.

 

 

V posledních  30 letech cena barevných diamantů neustále rostla a stále roste. Oproti čirým diamantům nabízí mnohem vyšší koncentraci bohatství a v případě potřeby mohou být bez sebemenších problémů přemístěny z jednoho místa naší planety na druhé.

Oproti poptávce, nabídka diamantů na světovém trhu neustále klesá. Australský důl Argyle proslavený produkcí růžových diamantů oznámil pravděpodobné ukončení své činnosti v roce 2018. Zároveň každým rokem klesá výnosnost dalších dolů po celém světě.

Investoři zároveň oceňují u přírodních diamantů fakt, že vlastnictví těchto drahých kamenů nepodléhá žádné evidenci. Investoři nebo sběratelé jsou tak v naprosté anonymitě.

Investování do barevných diamantů je velice obsáhlé, a proto jestli máte jakékoliv otázky, neváhejte nás kontaktovat.

Na závěr přikládáme několik grafů: